Biesiada Śląska

Z początkiem grudnia co roku w przedszkolu ma miejsce uroczystość tematycznie związana z naszym regionem - Biesiada Śląska. Tym razem mieliśmy jednego gościa, ale dla nas wyjątkowego - górnika emerytowanego pana Henryka. Opowiedział dzieciom o pracy, którą kiedyś wykonywał i górniczym stroju, a dzieci wystąpiły specjalnie dla niego. Maluszki powiedziały wierszyk o górniku, średniacy zatańczyli, starszacy z grupy III śpiewali śląskie piosenki oraz zatańczyli Trojaka. Natomiast dzieci z grupy IV specjalnie na uroczystość przygotowały pod kierunkiem pani Joli przedstawienie o Czerwonym Kapturku po śląsku. Było dużo śmiechu i radości. W salach czekały na dzieci słodkie oblaty a potem śląski obiad.
Relacja 2017-12-10, 01:14 | autor: julia bort