"A UTY Z Marszu"

7 maja do naszego przedszkola przybyły panie, przedstawicielki Stowarzyszenia Rodzin i Przyjaciół Osób Dotkniętych Autyzmem - SZKLANY MUR. W każdej grupie prowadziły krótkie zajęcia, podczas których w przystępny dla dzieci sposób wyjaśniły, że niektórzy nie potrafią porozmawiać z nami, tak jakbyśmy chcieli, nie potrafią bawić się z nami, mają specyficzne zachowania, wykazują nadnaturalne właściwości. To jednak nie znaczy, że mamy ich unikać, odtrącać, a właśnie swoją akceptacją, ułatwić funkcjonowanie w otoczeniu innych. Dzieci słuchały opowiadania "A UTY Z Marszu rusza i do przodu się porusza" o koniu, innym od pozostałych, Uty boi się nieznanego, ma nadwrażliwość słuchową, ale to nie znaczy, że jest gorszy. Każdy z nas jest inny....
Relacja 2018-05-20, 01:14 | autor: julia bort