Wycieczka do Toszka

7.06 czwartek - to dzień, na który z niecierpliwością czekała większość przedszkolaków. Po śniadaniu, wszyscy odpowiednio przygotowani, ubrani, z humorem, w parach, wyruszyliśmy do autokarów. Podróż przebiegła zgodnie z planem, a po wyjściu z autokarów czekała nas wędrówka do zamku. Starszacy sprawniej i szybciej pokonali tę trasę, więc jako pierwsi udali się na zamek. W tym czasie dzieci z grupy młodszej i średniej przebywały na dziedzińcu, z zaciekawieniem oglądały studnię i przysłuchiwały się dochodzącym z niej dźwiękom... Był też czas na drugie śniadanie.Potem wymieniły się grupy i dzieci młodsze miały okazję zobaczyć co znajduje się w zamku. Dzieci poznały jego historię, oglądały makietę, stare widokówki, obrazy,a w podziemiach - przedmioty, wykorzystywane w dawnych czasach: narzędzia, naczynia, obuwie, a nawet stare tabliczki do pisania z woskiem i lochy z więźniami! W malutkiej sali kinowej poznały "Legendę o złotej kaczce" i już wiedzieliśmy dlaczego ze studni dochodzą takie odgłosy....
W drodze powrotnej niektórzy odpoczywali, inni rozmawiali, pełni energii i emocji!
Relacja 2018-06-10, 00:52 | autor: julia bort