Zgłoś Twoje dziecko do konkursu "Ruszaj z przedszkolakiem łamigłówek szlakiem"

Komunikaty

Ankieta dla Rodziców

Michał Sojka, Naczelnik Wydziału Edukacji przesłał ankietę, którą otrzymał od Pani prof. dr hab. Anny Brzęk, Kierownika Zakładu Fizjoterapii Wydziału Nauk o Zdrowiu Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach oraz Kierownika badań związanych z ograniczeniami wywołanymi przez pandemię COVID-19.
Badania prowadzone są we współpracy z naukowcami na całym Świecie, dlatego ich zakres nabiera bardzo ważnego dla świata wymiaru walki z siedzącym trybem życia wśród dzieci i młodzieży obejmującym wszechobecne w życiu młodego pokolenia urządzeń elektronicznych. Badania uzyskały pozytywna zgodę Komisji Bioetycznej Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach. Pandemia Covid-19 wpłynęła na ograniczenia z niej wynikające aby zmniejszyć ryzyko rozprzestrzeniania się koronawirusa SARS-CoV2. Badania mają wskazać czy ograniczenia mają związek ze zwiększeniem przez dzieci aktywności z użyciem urządzeń elektronicznych oraz zmianami nawyków zdrowotnych i jakie to będzie miało konsekwencje w niedalekiej przyszłości.

Ankiety są anonimowe nie ma więc dodatkowej dokumentacji na wyrażanie zgody na jej wypełnienie.

ankieta dla przedszkolaków:
https://docs.google.com/forms/d/1X8EdkRAXLvR9Kz7We-M0pCE3aD8JmTmH0g3u4mkjv9o/edit

Ankieta jest dobrowolna a jej anonimowość pozwala na uzyskanie rzetelnych danych. Wyniki posłużą opracowaniom statystycznym i naukowym celem zapoznania się z aktualną sytuacją epidemiczną i konsekwencjami zdrowotnymi wynikającymi z ograniczeń.


Ankieta będzie prowadzona dwukrotnie 1 raz- aktualnie w okresie ograniczeń oraz 2 raz w miesiącach październik/listopad 2020 - marzec 2021 (ankietę przygotuję i wyślę na 2 tygodnie wcześniej z pismem przewodnim)
Ankieta jest kodowana - i sam wypełniający nadaje na ankietach kod w celu porównania obu badań. Każdy Wynik jest ważny.


Komunikat 2020-05-28, 22:55 | autor: nauczyciel nauczyciel
Przedszkolowo.pl logo