Biesiada Śląska

1 grudnia w naszym przedszkolu odbyła się uroczystość związana ze świętem górników - Barbórką. Swoją obecnością zaszczycili nas goście: Panie z piekarskiego chóru wraz z dyrygentką,które umiliły nam czas śpiewem a także Ślązaczka w regionalnym stroju i oczywiście - górnik w stroju galowym. W tym dniu były też z nami Mamy z Rady Rodziców i pan Tadeusz Wieczorek. Nasi przedszkolacy, pięknie wystrojeni: dziewczynki w kolorowe spódniczki, białe bluzeczki i korale, chłopcy - w koszule, krawaty, zaprezentowali przygotowany program: grupa I - maluszki zaśpiewały z pomocą zgromadzonych gości piosenkę "Szła dzieweczka..", dzieci z grupy II - zatańczyły taniec "Grozik"; dziewczynki z Miłoszem z grupy III zaśpiewali piosenkę o Karliku a starszacy zatańczyli "Trojaka". Po uroczystości wszystkie dzieci częstowały się regionalnym kołocem.

Zostały również wręczone nagrody dzieciom, które brały udział wraz z rodzicami w konkursie LOGOprzedszkola. Gratulujemy!!!
Relacja 2014-12-07, 23:03 | autor: julia bort